074-7408066

נשמח לעמוד לרשותך

7:00 - 20:00

שעות פעילות

info@elad-p.co.il

זמינים תמיד במייל :)

החלפת ברז ניל

אלעד פלג אינסטלציה מספקים  מגוון רחב של שירותים:   פתיחת סתימות,שירותי ביובית , איתור נזילות מים, צילום ותיקון קווי ביוב, הלחפת בריכות ביוב , החלפת צנרת  ותיקוני צנרת.

אתם לא פוגשים אותו במהלך היומיום ולעתים אפילו לא תספיקו להכיר אותו כלל במהלך השהות בדירה, אבל לברז ניל ישנו תפקיד מרכזי ביותר בתפקוד כלי הסניטציה הביתיים שלכם וכאשר הוא זקוק להחלפה, רצוי להימנע מפעולות עצמיות שעשויות לגרום לנזקים חמורים ויקרים. במקרה כזה, מקצועיות וניסיון הם שמות המשחק ומומלץ בחום שאינסטלטור המצטיין בשניהם יבצע את ההחלפה.

מהו ברז ניל ומה תפקידו?

ברז ניל מותקן במקום סמוי, בדרך כלל מתחת לכיור ומטרתו היא לחבר בין הצנרת המקומית לברז שבפועל נמצא בשימוש מעל הכיור. אם זיהיתם נזילה בנקודת חיבור הצנרת, או שקיימת נזילה מהברז עצמו שמקורה לא ברור, ייתכן שהגורם לה הוא ברז הניל שהחליד או צבר אבנית רבה וכעת מחולל בעיה.

בברז הניל נהוג להשתמש כאשר הברז הרגיל בכיור יוצא מתוך המשטח עצמו ולא מתוך הקיר, מה שמאפיין בתים מודרניים וחדשים בעיקר. הברז שנמצא על הכיור ונקרא “ברז פרח” (על שם זרימת המים אל הברז, מה שמדמה את פעולת הצמיחה של פרחים), למעשה צריך דרך אחרת שבה יוכל להתחבר לצנרת שלא מהנקודה שמאחורי הקרקמיקה. לשם כך משתמשים בברז ניל המחובר לצנרת שמובילה אל ברז הפרח ואיכות התקנתו תקבע את טיבו של הברז וההימנעות שלו לטווח הארוך מבעיות אפשריות.

סוג נוסף של ברז ניל הוא ברז כפול בעל קוטר מוקטן שנועד לחיבור מכונת הכביסה ומדיח הכלים, כאשר לעתים הוא מתפקד כמפצל עבור פעולת המדיח ופעולת הברז במקביל.

ברז ניל

אבחון מקצועי והחלפת ברז ניל

בעת ההתקנה, על האינסטלטור לוודא שהברז על גבי המשטח מחובר היטב ולא בצורה רופפת. לאחר מכן יש לוודא שמותקנות גומיות איטום חדשות בין המשטח לברז, במטרה למנוע זליגת מים החוצה. כאשר שני השלבים הללו מבוצעים באופן פזיז או רשלני, הם יפגעו בתפוקתו האופטימלית של הברז, עד שבשלב מסוים בעיית הרטיבות תהיה גדולה מידי ותגרום לכם לתהות האם מקור הבעיה הוא בברז הכיור ולא בברז ניל.

רוב האנשים שמזמינים אינסטלטור לבדיקת נזילה מהברז או ממכונת הכביסה והמדיח, אינם מודעים לבדיקה שתתרחש בברז הניל או לעובדה שצריך בשלב זה להחליפו. מכיוון שככל ברז אחר גם ברז הניל עלול לסבול מהצטברות מים ואבנית, ההתקנה שלו לא מתרחשת קרוב מידי לקיר כדי שבעת התקלה יהיה אפשר לנקות מאחוריו. לעתים הניקוי יספיק כדי לפתור את הבעיה ללא החלפה של הברז, אך במידה ולא, האינסטלטור יוכל לדאוג במקום להחלפת הברז ולוודא שהכל חוזר לפעול כשורה.

בשורה התחתונה

כשמדובר ברכיבים ששייכים למערכת האינסטלציה שנחשבת לפחות נגישה או אינטואיטיבית להבנה, מומלץ להימנע מניסיונות תיקון עצמיים. האינסטלטור אלעד פלג יוכל להגיע לאבחון התקלה במהירות ולקבוע האם דרושה החלפת ברז ניל שתסתכם בהוצאה גדולה יותר, או שישנו מקור אחר לבעיה שצריך לתקן במיומנות וכמובן עם חיוך.

שירותי אינסטלציה

תיקון צינור אסבסט

תיקון צנרת ביוב אסבסט

תיקון והחלפת צינור ביוב אסבסט לאורך השנים תפקדו צינורות האסבסט כמוליכי מים לשתייה, מי ביוב ושפכים. צינורות אלו עדיין פרוסים באדמת הרחובות והכבישים בעיריות רבות

קרא עוד »
אביק אמבטיה

התקנת כלים סניטרים

התקנת כלים סניטריים הוא השלב הסופי בשיפוץ דירה ובסיום עבודת אינסטלציה  כללית , לאחר הרצת צנרת  מים וביוב חדשה בדירה ולאחר סגירת ריצוף וקירות מגיע

קרא עוד »
עגלת קניות Item Removed. Undo
  • No products in the cart.