0546444418

נשמח לעמוד לרשותך

7:00 - 20:00

שעות פעילות

info@elad-p.co.il

זמינים תמיד במייל :)

החלפת אסלה

אלעד פלג אינסטלציה מספקים  מגוון רחב של שירותים:   פתיחת סתימות,שירותי ביובית , איתור נזילות מים, צילום ותיקון קווי ביוב, הלחפת בריכות ביוב , החלפת צנרת  ותיקוני צנרת.

אם האסלה שלכם ישנה, שבורה או סובלת מנזילה, הגיע הזמן להחליף אותה. אסלה חדשה תהיה חיונית מאוד לקידום ההיגיינה והנוחות האישית של כל דיירי הבית ותעזור גם לרענן את מראה חדר השירותים, שלא מתחדש לעתים קרובות.

למה בכלל צריך להחליף אסלה?

החלפת אסלה מתרחשת במספר מצבים נפוצים, חלקם מצביעים על אסלה תקולה וחלקם מטעמים אסתטיים, כמו למשל הצורך בהתקנת אסלות חדשות כאשר נכנסים לדירה שקודם לכן שהו בה אנשים אחרים. הסיבות המוכרות ביותר הן:

  • סדקים שנוצרו באסלה עצמה או בניאגרה, מה שעשוי לגרום גם לנזילות מים בעת ההדחה.
  • התיישנות טבעית של האסלה. אם זו אסלת P מומלץ להתקין במקומה אסלת מונובלוק או אסלה תלויה.
  • סתימות תדירות באסלה לפעמים יצביעו על בעיה במתקן עצמו ולא בצנרת ולכן חשוב להחליפה. האסלה החדשה גם תועיל לחיסכון בצריכת המים.
  • אסלה שמתנדנדת אמנם אפשר לחזק, אבל הפעולה עלולה לשחוק לחלוטין את הברגים ולחייב החלפה במהירות.
ניאגרה מונובלוק מבית קולו
ניאגרה מונובלוק מבית קולו

החלפת האסלה הרגילה לאסלה תלויה

בישראל ישנם שלושה סוגי אסלות: הסוג הנפוץ והפשוט הוא אסלת P, העשויה חרס ולה מיכל הדחה מפלסטיק, אסלת מונובלוק שבה גם מיכל ההדחה עשוי חרס והמתקן מתקבל בעיצוב אסתטי יותר ואסלה תלויה, שמותקנת מעל לרצפה (אסלה מרחפת) כאשר מתקן ההדחה שלה מוסתר בתוך הקיר שמאחוריה.

האסלה התלויה הפכה לבחירה העיצובית של בתים ישראליים רבים בעשור האחרון, הודות למראה האסתטי והחדשני, יצירת התחושה של חלל גדול יותר וגם ניקוי קל, מאחר ואין צורך לנקות את מיכל ההדחה הסמוי שבתוך הקיר. רבים מחליפים כיום במסגרת שיפוץ הבית את האסלה הרגילה לזו המרחפת ולכן גם אם יש לכם תקלה באסלה הרגילה, ייתכן שתעדיפו לנצל את המצב ולהתקין אסלה סמויה.

חשוב להדגיש שתיקונים באסלה הסמויה מעט יקרים יותר. יחד עם זאת, התקנה מקצועית תמנע שורה ארוכה של תקלות לאורך שנים.

איך מחליפים אסלה?

  1. האינסטלטור יסגור את ברז המים וינתק את הצינור המחובר לאסלה.
  2. כעת יש לפרק את האסלה ע"י שחרור והסרת הברגים. הניאגרה תפורק גם היא ואחריהן המושב והוצאת האסלה כולה מהמקום.
  3. אם נותרו ברגים חלודים בבסיס האסלה יהיה צורך לנסר אותם. לפעמים יידרש פירוק המרצפות שמתחת לאסלה על מנת להניח את האסלה החדשה.
  4. כעת בודקים את האטם ובמידת הצורך הוא יוחלף. בשלב זה מחברים את בסיס האסלה החדשה והניאגרה עם הברגה חזקה.
  5. מחליפים את מנגנון האסלה ומקבעים את המושב
  6. פותחים את הברז מחדש ומנסים להדיח, לשלילת דליפות. בשלב זה אוטמים את בסיס האסלה עצמו ולאחר הייבוש (24 שעות), תוכלו להתחדש באסלה חדשה.

צריכים להחליף אסלה? פנו אליי!

החלפת אסלה היא פעולת אינסטלציה נפוצה, אך חשוב שגורם מקצועי ייקח בה חלק ויוכל גם להמליץ לכם על סוג האסלה המתאים. אלעד פלג וצוותו המקצועי יגיעו אליכם לאבחון החלפת האסלה ויעניקו לכם הצעת מחיר משתלמת, הכרוכה בביצוע מקצועי, בדיקת דליפות ואחריות מלאה.

שירותי אינסטלציה