0546444418

נשמח לעמוד לרשותך

7:00 - 20:00

שעות פעילות

info@elad-p.co.il

זמינים תמיד במייל :)

החלפת סיפון

אלעד פלג אינסטלציה מספקים  מגוון רחב של שירותים:   פתיחת סתימות,שירותי ביובית , איתור נזילות מים, צילום ותיקון קווי ביוב, הלחפת בריכות ביוב , החלפת צנרת  ותיקוני צנרת.

הסיפון הוא "שומר הסף" שנמצא מתחת לכיור ונועד לסנן את המים שזולגים הלאה אל צנרת הביוב. במילים אחרות – הסיפון הוא זה שמונע ממוצקים כמו שאריות מזון למשל, לעבור אל תוך צנרת הביוב, כאשר תפקידיו הנוספים הם מניעת חדירת גזים, מזיקים וריחות בלתי נעימים שיעברו את הדרך ההפוכה, מן הביוב עצמו אל תוך הכיור. הסיפון לרוב עשוי מפלסטיק ומראהו מכופף (בדומה לאות S), כאשר בקצה ממוקמת כוס שצוברת את כל הפסולת.

האם אתם גורמים נזק לא מודע לסיפון?

אחוז גדול מאוד מהסיבות להחלפת הסיפון הוא השימוש בכיור כמקור לשפכים ולפסולת שתזיק לו עם הזמן, כמו ריקון גרגירי הקפה השחור לתוך הכיור או סינון תדיר של השמן מקופסת הטונה שמכביד על הסיפון ואף נדבק לדפנותיו. גם שאריות מזון רגילות שלא רוקנו לפח אלא לתוך הכיור יגיעו בסופו של דבר אל כוס המשקעים ויכבידו עליה עד כדי גרימת חולשה של ההברגה בסיפון. נזק נוסף נגרם כאשר אנשים רבים מעוניינים בתמימותם לנקות את הכיור עם חומצות מדף חזקות שנועדו לחטא, אך בפועל מאכלות את הפלסטיק של הסיפון ומביאות להחלדת הבורג המרכזי שמחבר בין הקצה העליון שלו לקצה התחתון,ניקיון תדיר של הסיפון יכולה למנוע סתימות ולאפשר זרימה טובה של מים בצנרת הדלוחין , בעיקר למנוע סתימות במטבח.

סיפון מטבח
סיפון מטבח

סיפון יקר, מדוע שנחליף אותך?

גם אם לא השימוש הלקוי בכיור הוא זה שגרם לנזילה מהסיפון, בשלב מסוים רכיב זה ככל רכיב אחר, יסיים את חייו והדבר יתבטא בהתייבשות של הסיפון עצמו ואף בשחיקה קשה עד התפוררות של גומיות האטם. בעיה זו כמובן תגרום לכל מימי הברז לצאת מהסיפון בדיוק באותה הכמות והזרימה שנכנסה אליו מתוך הברז.

אלא שלא כל בעיה בסיפון דורשת החלפה. ההיפך הוא הנכון – סיפון איכותי אמור להחזיק מעמד לטווח של שנים רבות, כאשר אלו הגומיות שדורשות החלפה אחת לחמש שנים פחות או יותר. החלפת הגומיות בלבד היא בשורה משמחת, משום שקל מאוד לבצע אותה לבד אם יש לכם ידיים טובות. לעתים אפילו לא תצטרכו לגשת לחנות ולקנות חדשות, אלא רק לחזק אותן ולקבע אותן שוב במקומן, מאחר ותזוזת הסיפון גרמה להן לסטות ממקום מושבן. את הפעולה הזו תוכלו לבצע אפילו טלפונית בהדרכת האינסטלטור, כאשר התשובות שתמסרו לו לגבי מראה הגומיות והסיפון בכלל יעזור לגבש החלטה לגבי הפעולה הנכונה (תיקון, החלפת גומיות או החלפת סיפון).

כאשר ההברגה של הסיפון נחלשת ובחנויות לא ניתן למצוא חלקי חילוף טובים, כאשר התיקון יהיה יקר יותר מאשר קניית סיפון חדש או כאשר קיימת נזילה ומקורה לא נגרם בשל תזוזה או שחיקה של הגומיות, יהיה צורך להחליף את הסיפון מאפס על כל חלקיו.

החלפת סיפון לפי סוג

בשוק ישנם שני סוגי סיפון מרכזיים – הסיפון הקשיח, המקובע למקומו והסיפון השרשורי הגמיש, שאפשר לשנות את מיקומו אך הוא פחות מומלץ להתקנה בשל מספר חסרונות. אם דרושה לכם החלפת סיפון, האינסטלטור אלעד פלג ידע במדויק מהם הסוגים הרלוונטיים עבורכם ויספק לכם מידע מקיף ומהימן לגבי סט הפתרונות שכל סיפון מספק. 

שירותי אינסטלציה