0546444418

נשמח לעמוד לרשותך

7:00 - 20:00

שעות פעילות

info@elad-p.co.il

זמינים תמיד במייל :)

אלעד פלג אינסטלציה

חברת אלעד פלג אינסטלציה חברת אינסטלציה המומחית בשירותי ביובית, פתיחת סתימות, איתור נזילות בגז, צילום ותיקון קווי ביוב, הלחפת קווי מים, החלפת שעוני מים, תיקוני צנרת

באיזה צנרת לבחור – sp/pex?

התקנת אינטרפוץ

צנרת sp  או פקס ?

ברכות , הגעתם  להחלטה לשפץ את הבית או המשרד וכחלק אינטגרלי מהשיפוץ גם על החלפת הצנרת , שמחים וששי  לב ביקשתם  הצעת מחיר מהאינסטלטור שלכם   ומיד התעוררה השאלה באיזה סוג צנרת נבחר ?

במאמר שלפנינו ננסה לעשות סדר בנושא זה ולהרחיב על 2 סוגי הצנרות הפופלריים בשוק היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם , כיצד כל אחת מהם מותקנת והאם יש הבדל מבחינת עלויות.

 

אז והיום – צנרת ברזל .

בעבר התקנות הביתות של צנרות המים היו נעשות ע"י צנרות ברזל , לברזל יתרונות משלו כמו למשל חוזק , אסתטיקה , קשיחות ,עמידות לאורך שנים ומנגד חוסר גמישות מה שמקשה על התקנה , קושי בתיקון תקלות , חלודה , קורזיה , וירידה בקוטר הצינור במהלך השנים עקב הצטברות חלודה בתוך הצינור .

לאורך השנים שוק האינסטלציה עבר שינוי וצנרות הפלסטיק נכנסו לשימוש באופן תדיר והפכו פופולריות מאד בקרב האינסטלטורים וקבלי השיפוץ , למעשה היום  100% מהתקנות הצנרת הביתיות נעשות באמצעות צנרות פלסטיק למניהין , הברזל עדין נשאר בשוק אך לשימושים אחרים כמו צנרות כיבוי אש , חנוכיות מים , ספרינקלרים משאבות ועוד.

סוגי התקנות – צנרת פלסטיק .

קיימות שתי שיטות עיקריות להנחת צנרת פלסטיק בדירה הראשונה היא טורית כלומר צינור מים אחד עובר בכל נקודות  המים בדירה ובאמצעות מחבר T יוצאת לנקודה הרלוונטית  לדוגמא : מכונת כביסה .

השיטה השנייה היא במקביל כלומר מתקינים מרכזית מים בתוך הבית אשר מאפשרת שליטה בכל קו בנפרד וממנה רצה צנרת אל כל נקודת המים בבית  , כך שאם מתגלה פיצוץ בצנרת באחת מנקודות  המים, לדוגמא מטבח ניתן לסגור את השיבר רק של אותה נקודת מים ובכך לאפשר ליתר נקודות המים להמשיך לזרום כרגיל עד לתיקון הנקודה  ואין צורך בסגירת שיבר ראשי של המונה הדירתי והפסקת אספקת המים לכל הדירה.

צנרת sp –

צינור sp הינו צינור רב שכבתי אשר בתוכו קיימת שכבה של מתכת אשר עטופה בפלסטיק קשיח , מה שמקנה לו גמישות רבה ובמקביל לכך גם קשיחות מרבית בנוסף להרכב הצינור הייחודי צורת התחברות הינה מתקדמת מאד ונעשת באמצעות מכישר  לחיצה ידני או חשמלי אשר אוטמת את המחבר על הצינור בצורה מושלמת ומונעת נזילות לאורך שנים.

צנרת  (pex) פקס –

צינור הפקס הינו צינור פלסטיק קשיח  ללא שכבת מתכת מה שמקנה לו יתרון על sp  בהתקנות חיצוניות ועמידות לקרינת שמש  בנוסף לכך בהתקנת דירה משתמשים בצנרת פקס משורוולת כלומר הצינורת מים שיוצאים מהמרכזייה הראשית אל יתר נקודות המים נמצאות בתוך שרוול כך שאם מתגלה נזילה ניתן להחליף את הצינור ללא הרס של מרצפות באמצעות משיכת הצינור הישן והחדרת צינור חדש בקלות , דבר בלתי אפשרי בצנרת sp  עקב היותה פחות גמישה בשל הרכב המתכתי שבתוכה .

החלפת צנרת רק אצל המומחים באלעד פלג אינסטלציה –

אנו באלעד פלג אינסטלציה מתחייבים להתקנת צנרת המתאימה לאופי הפורייקט במחיר אטרקטיבי תוך מתן שירותי אדיב ומקצועי ללקוח ,

נשמח לתת לכם לייעוץ ללא כל התחייבות – צלצלו עוד היום

0547752031

 

 

הבלוג שלנו