0546444418

נשמח לעמוד לרשותך

7:00 - 20:00

שעות פעילות

info@elad-p.co.il

זמינים תמיד במייל :)

מצלמת ביוב

אלעד פלג אינסטלציה  יבוא ושיווק מגוון רחב של מצלמות ביוב איכותיות ומקצעויות במחירים אטרקטיבים לאינסטלטורים , מאתרי נזילות ובעלי מקצוע .

תקלות ביוב שונות עלולות להוביל לנזקים שלא ניתן להתעלם מהם. תקלות בביוב נוטות לגרום להצפות גועליות במיוחד, לריח שלא ניתן לסבול, לנזקים שונים ובעיקר – להוציא משימוש את חדר השירותים או המקלחת, שעל שירותיהם לא ניתן לוותר אף לא ליום אחד. כאשר מתעוררת תקלת ביוב שלא ניתן להתגבר עליה באמצעים ביתיים כגון פומפה רגילה, מומלץ להזמין איש מקצוע במהירות האפשרית.

מצלמת ביוב – כלי שימושי לכל פעולת אינסטלציה

תקלה בביוב על פי רוב תתגלה באופן לא נעים בלשון המעטה. ייתכן כי התקלה תתגלה במהלך מקלחת, כאשר ריח נורא ימלא פתאום את חלל החדר, או כאשר המים פשוט לא יתנקזו אל פתח הניקוז ויתחילו למלא את החדר. ייתכן כי הדבר יתרחש בעת הדחת הניאגרה בשירותים – בבית או במשרד. לעיתים, הדבר יתגלה כאשר כתם רטיבות או סימני עובש יתחילו להופיע, על קירות הבית או בחצר. בכל אחד מהתרחישים הללו, תקלת הביוב תיצור סיטואציה שאיננה נעימה. לעיתים, התקלה תתרחש בדיוק במצב הכי פחות מתאים: בעת אירוח אורחים, במשרד במהלך יום של קבלת קהל משמעותית, או אפילו ממש לפני כניסת שבת – כאשר קשה מאוד לטפל בבעיה במהלך השבת עצמה.

התקלות הללו עשויות לנבוע ממגוון רחב מאוד של גורמים. למשל, המצב בו מי המקלחת אינם מנוקזים אל פתח הניקוז יכול להיגרם ממגוון רחב של סיבות: חדירת שורשי עצים לתוך הצנרת וסתימתה, הצטברות לכלוכים שונים כמו מגבונים לחים שהושלכו לאסלה, כיפוף והתעוותות במבנה הצינור ועוד. סיבות שונות יכולות להוביל לסימני העובש, לתקלות בהדחקת המים וליתר התקלות האפשריות.

כלומר, כאשר מתגלה תקלת ביוב, הסיבות האפשריות לגרימת התקלה הן רבות מספור. ההצפה שאנו רואים בפועל בבית היא אמנם הסיבה לקריאה לאינסטלטור, אבל היא רחוקה מלהסביר לנו מה בדיוק התרחש וכיצד יש לפעול. הדבר נכון לגבי תקלות אפשריות נוספות, כמו ריח רע, עובש, נזילות, רטיבות או אפילו חדירה של מי ביוב אל תוך חלל החדר דרך פתחי הניקוז. מסיבה זו בדיוק, אינסטלטורים מקצועיים עושים שימוש קבוע במצלמת ביוב.

מצלמת ביוב + מד מטר לדוגמא

אבחון תקלות באמצעות מצלמת ביוב

בעבר, על מנת לאבחן את התקלה שהתרחשה במערכת הביוב והאינסטלציה, על איש המקצוע היה ללכלך את ידיו – תרתי משמע. רבים צפו באיש המקצוע המיומן שהזמינו נאלץ להזדחל אל תוך פתח הביוב, בניסיון לאתר את מקור התקלה בעזרת עיניו. אם מקור התקלה היה עמוק, ולא בחלקו העליון והקרוב ביותר של צינור הביוב, היה צורך לבצע עבודות מקיפות על מנת לחשוף אותו ולהבין מהי בכלל מהות התקלה. הפעולה לפעמים כללה הרס רב, חפירות, פגיעה בגינה במקרים בהם התקלה התרחשה בחצר, או אפילו פגיעה בקירות הבית ובמרצפות אם היה צורך להוציאן בתקלות המתרחשות בתוך חלל הבית.

בזכות התקדמות הטכנולוגיה, כל הבלגן והעומס האלה הפכו להיות לא הכרחיים. היום, איש מקצוע טוב בהחלט לא יזדקק להרס הגינה המטופחת כחלק מתהליך האבחון של התקלה. ברוב המקרים, לא יהיה צורך בהרס כה רב גם על מנת לתקן את התקלה – מה שהופך את הבלגן כולו למיותר לגמרי.

מצלמת ביוב הפכה לכלי הנפוץ והשימושי ביותר לאבחון תקלות במערכת הביוב. בעזרת המצלמה, ניתן לאתר בקלות רבה וללא כל פעולה נוספת את מקור התקלה. איתור התקלה היעיל עוזר לאיש המקצוע להגיע במהירות וביעילות לאזור המדויק בו יש לבצע תיקון, ולחסוך זמן רב של חיפושים ובדיקות – שעלולות לקחת זמן רב ולהוביל לנזקים שונים.

עבודה באמצעות מצלמת ביוב

עבודת איתור התקלה באמצעות מצלמת ביוב מתבצעת בכמה שלבים שונים. ראשית, איש המקצוע יחדיר את המצלמה, המחוברת לרובוט קטן או לצינור ארוך ודק, אל תוך פתח הביוב. לעיתים יהיה צורך לבצע שאיבה לפני החדרת המצלמה, על מנת לנקות את האזור ולאפשר למצלמה לקלוט את סביבותיה באופן מיטבי.

לאחר החדרת המצלמה לביוב, המצלמה תשדר אל איש המקצוע את סביבותיה במדויק, בעודה סורקת את צינור הביוב. בשלב זה, איש המקצוע יבצע פענוח של התצלומים, ויבחן מהו המצב המדויק של הצינור. בשלב זה, איש המקצוע למעשה יאתר את מקור התקלה ויבצע הערכה של מהותה, ואופן התיקון האופטימלי שלה.

השלב השלישי הוא שלב אופציונלי, ויתקיים לרוב על פי בקשת הלקוח או הלקוחה. לא כל איש מקצוע יבצע אותו באופן אוטומטי. בשלב זה, הלקוח או הלקוחה יקבלו דיסק המכיל את כל התמונות שצילמה מצלמת הביוב. נוסף על העתק התמונות, הלקוח או הלקוחה יקבלו גם דו"ח מפורט אשר מתאר את התקלות אשר נמצאו בתוך מערכת הביוב. התמונות ודו"ח התקלות יכולים להיות שימושיים מאוד עבור לקוחות מסוימים. הם יכולים להביא לעזר רב במקרים בהם הלקוחות מעוניינים לדרוש פיצויים כלשהם מגורם שלישי, או לתבוע חברת ביטוח. לעיתים, גם בבניינים משותפים עם ועד בית עולה הצורך בתיעוד התקלות ובשמירת העתקי התמונות.

כיצד פועלת מצלמת ביוב?

היום, קיים בשוק מגוון רחב של מצלמות ביוב שונות. מרבית המצלמות מצלמות את סביבתן ב-360 מעלות. כלומר, הן מצלמות את סביבת הצינור כולו. צילום פנורמי זה מבטיח כי המצלמה לא תפספס אף חלק של מערכת הביוב, ומונעת מצב בו מקור התקלה איננו מאותר גם באמצעות השימוש במצלמה. מצלמות אחרות מולבשות על גבי רובוט משוכלל, המסוגל לתקן בכוחות עצמו (ובהפעלת איש המקצוע) תקלות פשוטות מסוימות.

מצלמת ביוב יכולה להיות שימושית מאוד במגוון רחב של מצבים. בעזרת המצלמה, ניתן לאבחן את תקלת הביוב הספציפית שהתרחשה כעת. האבחון הנכון הוא קריטי לתכנון דרך פתרון התקלה האידיאלית. במקרה בו המצלמה מאתרת פסולת בניין הסותמת את צינור הביוב, למשל, הפתרון יהיה שונה מאוד בהשוואה למצב בו התקלה נובעת מעיוות או סדק בצינור עצמו. במקרה של חסימה פיזית, הפתרון יהיה לרוב פשוט שאיבה עוצמתית אשר תסלק את החסימה ותפתח את הצינור. מנגד, במקרה של סדק או חור בצינור, התיקון יהיה אחר לגמרי. סדקים או חורים קטנטנים לעיתים ניתן לסתום או לסגור באופן זה או אחר, אבל במקרים רבים – לא יהיה מנוס אלא להחליף את מקטע הצינור הבעייתי. ברוב המקרים, תיקון מקומי של הבעיה לא יהווה פתרון לטווח ארוך. סדק, אפילו קטן, מעיד על היחלשותו של הצינור ומהווה אזור פגיע במיוחד. תיקון לוקלי יהווה במקרה כזה "פלסטר", ולא תיקון אמתי ושורשי של מקור התקלה.

באיזה מקרים כדאי להזמין אינסטלטור, לביצוע אבחון צנרת עם מצלמת ביוב?

במקרים בהם עולה בעיה כלשהי במערכת הביוב, שלא ניתן להתגבר עליה באמצעים ביתיים כמו פומפה, כדאי להזמין איש מקצוע בהקדם האפשרי. סימני עובש, רטיבות שהופיעה פתאום, ריח ביוב שאיננו נעים, קשיים בניקוז המים, חדירה של מים דרך פתח הניקוז – כל אלה מעידים על צורך בהזמנת איש מקצוע. איש המקצוע יבצע אבחון מערכת בעזרת מצלמת ביוב איכותית, ויידע לתת פתרון.

אנחנו באלעד פלג אינסטלציה מתמחים בכל סוגי עבודות הביוב, תוך שימוש באמצעים טכנולוגים חדשניים ומתקדמים. עבודות האינסטלציה שלנו מתבצעות במקצועיות ובאיכות גבוהה, ובמחירים משתלמים במיוחד. ניתן לצור עמנו קשר בטלפון המופיע באתר, ונשמח לעמוד לרשותך.

כניסה לחנות ולמפרטים טכנים: