0546444418

נשמח לעמוד לרשותך

7:00 - 20:00

שעות פעילות

info@elad-p.co.il

זמינים תמיד במייל :)

פתיחת סתימות

אלעד פלג אינסטלציה מספקים  מגוון רחב של שירותים:   פתיחת סתימות,שירותי ביובית , איתור נזילות מים, צילום ותיקון קווי ביוב, הלחפת בריכות ביוב , החלפת צנרת  ותיקוני צנרת.

פתיחת סתימות

מערכת הקולטנים או מערכת הניקוז בשמה הפופלרית יותר , היא אחת מהמערכות החשובות ביותר בתפקוד מבנה תקין , המערכת עוזרת לנו להיפטר ממי קולחין לא רצויים בצורה קלה ולשמור על סבייבת מחיינתו תקינה והייגנית. 

מערכת הקולטנים בנויה  מצינורות בקטרים שונים , בהתאם לצורך , כאשר היא מוליכה מים לאחר השימוש אל שוחות הביוב אשר מחוברות לזו אחר זו בצורת שרשרת ומובילות את המים המשומשים בסופו של דבר אל מערכת הביוב העירונית ומשם למכון לטיהור שפכים הקרוב . 

פתיחת סתימה באמבטיה:

סתימה באמבטיה היא סתימה פופולרית בבתי מוגרים , כאשר אנו נכסנים להתקלח ולפתע המים עולים על גודתיהים .סתימה באמבטיה במקרים רבים נגרמת עקב שערות שנושרות מראשנו בעת המלקחת ונכנסות לצנרת הביוב עד שנוצרת סתימה שעוצרת את זרימת המים לחלוטין .

על מנת שנוכל למנוע זאת ישנן מספר פעולות תחזוקה פשוטות שכל אחד יכול לעשות : ראשית פתיחת קופסת הביקורת אחת למספר שבועות והוצאת הלכלוך שהצטבר ,בנוסף רצוי להניח סנן ליכלוך בנקודת  הניקוז בתוך האמבטיה או הדוש ובסיום המקלחת להרים ולנקות אותה . 

הקדפה על פעולות פשוטות אלה תמנע סתימה בצנרת וצורך בהזמנת אינסטלטור . 

סתימה בקו - אך מזהים? ולמה זה קורה ?

כפי שהבנו בתחילת המאמר , זרימה תקינה של מי השופכין הינה חיונית לאורך חיים בריא , אך מה קורה כאשר יש סתימה מה הסימנים לכך?  ומדוע זה קורה? 

מערכות ניקוז שונות עללות להיסתם מסיבות שונות ובכך לגרום לניקוז איטי במערכת הצינורות או אפילו לסתימה מוחלטת , ברגע שיש פגיעה בתקינות הזרימה בצנרת , מידי נרגיש כי ריח רע עולה באוויר וסימני  מים לא נקיים עולים  כלפי מעלה עקב אותה עצירה. 

שימוש לא תיקני בצנרת או התקנה לא נכונה של מערכת הקולטנים יכולה להוביל למצב של סתימה בקו, לדוגמא חל איסור על זריקת מגבונים במערכת הניקוז  , המגבונים אשר נזרקים לאסלה מתנקזים בצורה איטית ומסורבלת במורד הצינור ולעיתים קרובות מתקשים למצוא את דרכם  לבריכת הביוב ובכך יוצרים שרשרת של עצירה בקו שמובילה בסופו של דבר לסתימה כללית . 

סיבה פופולרית נוספת לסתימה היא חדירת שורשים למערכת הצינורות שבחלק מהמקרים נגרמת עקב התקנה לא תקינית בה לא הקפידו לאטום היטב את החיבורים בין חלקי הצנרת ובכך נוצר פתח לשורשים לחדור למערכת. 

פתיחת סתימות – אך מטפילם בבעיה ?

לאחר שהבנו מה היא סתימה ומדוע היא יכולה להיגרם , נרצה לדעת כיצד אפשר לטפל ומה היא הדרך המומלץ לכל מקרה. 

סתימות שונות יכולות  לקרות בכל חלקי צנרת הניקוז בביוב בחצר , במקלחת בבית , או במרזב מי הגשמים. 

כיום השוק מציע פתרונות שונים ומגוונים לפתיחת סתימות , החל מכלים מכניים פשוטים   או ספירלות שמונעות בכוח חשמלי ועד לביוביות  שנעזרות בלחץ מים אדיר לפריצת הסתימות .  

 יש לנסות  ולהבין איפה העצירה  בקו מתרחשת  ומה גורם לה,  לאחר מכאן מומלץ לנסות באמצעות ציוד בסיסי לפתור את הבעיה ובמידה והבעיה לא נפתרה אפשר ורצוי לשלב ציוד מתקדם יותר בכדי לשחרר את הסיתמה ולחזור לאורח חיים תקין. 

נתקלם בסתימה בבית או במערכת הניקוז המשותפת צלצלו עוד היום ואינסטלטור מוסמך יגיע עד אליכם לשחרר את הסתימה – 0547752031 ( זמינים גם בווטסאפ).

שירותי אינסטלציה